کاتر زنی بتن : کاتر زنی برای بتن بعد از بتن ریزی انجام میشه و فاصله کاتر زنی باید در سر وقت انجام شود یعنی فاصله روزی بتن خیلی مهم است البته کاتر زنی در هر فصل مهم است و به درجه هوا بستگی دارد و به منطقه بتن ریزی مهم است مثال در عسلویه واهواز به دلیل کرمی هوا باید زودتر انجام شود ودر منطقه تهران قزوین کرج ساوه در فصل زمستان به دلیل سردی هوا باید روز کاتر زنی را در نظر داشته باشید یعنی در هوای کرم باید در۲۴ ساعت بعد از بتن ریزی انجام شود

خدمات مرتبط : بتن ریزی کف پارکینگ

کاتر زنی بتن

زیرا اگر در هوای کرم روز کاتر زنی را بیش از حد طول بکشد باعث ترک خوردن و شکستن بتن میشود به همین دلیل باید سر وقت کاتر زنی انجام شود.
همچنین در فصل سرما اگر کاتر زنی زودتر انجام شود باعث لب پر شدن بتن میشود. عمق کاتر زنی دربرش بسیار مهم است هر چه بیشتر عمق کاتر زنی بیشتر باشد برای عمر بتن بهتر است. کاتر زنی با در نظر داشتن برای جلوگیری از ترگ خوردن و شکستن بتن باعث زیبا شدن سطح بتن هم میشود یعنی هم به صورت مربع هم وخانه خانه هم در میاد.

برش بتن با دستگاه کاتر

تراشیدن، حفر کردن و برداشتن کنترل شده ی قسمتی از بتن را برش بتن می گویند. بر حسب نیاز گاهی اوقات در پروژه های ساختمانی به دلیل تغییر در نقشه طراحی معماری لازم است قسمتی از بتن بریده شود تا کانال ها، مجاری و لوله ها از سقف یا دیوار بتنی عبور داده شود. . بسته به نیاز ما، روش های پیاده سازی و ابزارهای مربوطه نیز متفاوت خواهد بود.

انواع روشهای کاتر زنی

خدمات مرتبط : بتن ریزی سقف وافل

دلیل استفاده از کاتر زنی

در مواقعی که نیاز به برداشتن قسمتی از بتن یک پروژه ساختمانی باشد و اجازه تخریب بتن با استفاده از ابزارهایی که به سازه بتنی باقی مانده مانند استفاده از سوراخ کن و چینده آسیب می زند داده نشود، از برش بتن استفاده می کنیم. امروزه گاهی لازم است به نکاتی مانند عدم آلودگی صوتی، برخورد نکردن با فونداسیون، دقت در برش بتن و … بیشتر توجه شود.

مزایای استفاده از برش بتن

عدم آسیب رساندن به قطعات بتنی و اجزای دیگر سازه

دقت بالا در انجام حذف بتن در محدوده ی مشخص شده

سرعت بالای برش

محدود بودن آلودگی صوتی در عملیات برش بتن

برش بتن با دستگاه کاتر

یکی از روش های متداول برای برش بتن استفاده از دستگاه های کاتر زن است. در این روش از کاترهای برقی و دیزلی استفاده می شود که دارای دیسک های الماسی در اندازه های مختلف هستند و شیارها به صورت خطوط کاملاً مستقیم در بتن ایجاد می شود.این روش عمدتاً برای برش بتن مسلح با ضخامت متوسط ​​روی کف استفاده می شود. برتری روش بتن کف بر نسبت به دستگاه سیم برش در این است که برای صاف کردن سطح دقت بیشتری دارید. همانطور که گفته شد کاترهای بتن در ابعاد مختلف و با ظرفیت های مختلف موجود می باشد. از وسایل کوچک دستی گرفته تا بزرگترهایی که با کمک چرخ در اطراف قسمت حرکت می کنند.

کاتر بتن آرمه برای برش بتن مسلح و غیر مسلح در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده می شود، از آنجایی که این روش سرعت کار بالایی دارد، برای ایجاد انواع بازشو در بتن استفاده می شود.

قطر عملیاتی دستگاه برش بتن یا دیسک برش در انواع مختلفی تولید می شود و این اندازه باید با قسمت نگهدارنده دیسک دستگاه مطابقت داشته باشد، از نظر عملیاتی گفته می شود که اگر دیسکی به قطر 1 متر داشته باشیم می تواند برش به عمق 50 سانتی متر منهای قسمت فعال دیسک استفاده می شود.

برش بتن با کاتر

هزینه کاتر زنی بتن

هزینه برش بتن با دستگاه کاتر به عوامل زیاد بستگی دارد که مهمترین این عامل رابطه مستقیم به قیمت تمام شده دارد می توان به متراژ و محوطه ای که باید این عمل بر روی آن اتفاق بیفتد نام برد.

دستمزد کاتر زنی بتن

برای استعلام دقیق دستمزد بتن ریزی می توانید از طریق شماره های تماس با ما یا کلیک بر روی تماس یا کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت به روز و رقابتی را از ما استعلام کنید.